Urządzając pokój niemowlaka, coraz większą uwagę zwracamy na szczegóły oraz na nietuzinkowe dodatki, które uczynią otoczenie maluszka przytulnym. Jako rodzice chcemy przecież, aby dziecko czuło się swobodnie w swoim pokoju i aby chciało spędzać w nim czas, bawiąc się i ucząc. Obecnie można znaleźć różne ozdoby do pokoju niemowlaka, lecz w tym artykule skupimy się na tym, co może urozmaicić ściany w pokoju dziecka.

Spis treści

  1. Makramy
  2. Naklejki
  3. Tapety
  4. Plakaty
  5. Podsumowanie

Makramy

Bardzo modne w ostatnim czasie stały się makramy – ręcznie plecione dekoracje ze sznurka. Mogą występować w różnych kolorach oraz wzorach, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Choć sztuka wiązania i wyplatania sznurków bez użycia szydełka, drutów czy igły, jest znana od starożytności, to niewątpliwie w przeciągu paru ostatnich lat zyskała na popularności. A to za sprawą modnego stylu boho. Styl ten wszedł również do świata niemowlęcego, dlatego makrama jest doskonałą ozdobą do pokoju niemowlaka w stylu boho. W internecie znajdziemy przeróżne wzory, od klasycznych po nowoczesne, np. w kształcie tęczy. Gęstość splotu, kolor sznurka, skomplikowaność wzoru – to wszystko zależy jedynie od kreatywności wykonującego. Ci z nas, obdarzeni dużą cierpliwością, mogą spróbować sami upleść makramę, zamiast ją kupować.

Naklejki

Kolejnym ciekawym sposobem na wystój, są naklejki do pokoju dziecka. Możliwości jest tutaj wiele. Do wyboru jest wiele rozmiarów, zaczynając od małych i kończąc na naklejkach na praktycznie całą ścianę. Są również naklejki pojedyncze jak duże sety naklejek dobrane do siebie tematycznie. Niezależnie od tego, czy szukamy czegoś dla dziewczynki, dla chłopca, dla niemowlaka, czy dla starszego dziecka, to z całą pewnością znajdziemy odpowiedni wzór naklejki. Ich zaletą jest fakt, że można ja nakleić w dowolnym miejscu, a montaż jest nieskomplikowany. Dodatkowo nowoczesne technologie proprodukcji oraz materiały sprawiają, że naklejka może być oderwana od ściany bez obawy oto, że odejdzie z kawałkiem tynku.

Tapety

Czasy, kiedy tapety były ociężałe i niemodne oraz ich klejenie napawało o ból głowy, przeszły bezpowrotnie do lamusa. Nowoczesne tapety dla dzieci to przede wszystkim kolorowe i interesujące wzory, więc nieważne, w jakim stylu chcemy urządzić pokój dziecka, pasująca tapeta na pewno się znajdzie – o to możemy byś spokojni. Dobrze dobrana tapeta potrafi odmienić aranżację, nie dominując jej, a stanowiąc doskonałe tło dla ciekawych pomysłów. Dodatkowo ich łatwość klejenia sprawia, że możemy spokojnie sami podjąć się tapetowania bez potrzeby zatrudniania ekip budowlanych. Tapetą możemy podkreślić tylko jedną ścianę w pokoju dziecka lub możemy wytapetować cały pokój – tutaj panuje dowolność, do tematu trzeba jednak podejść z głową, aby nie przesadzić, ponieważ zrywanie tapety nie jest już takie przyjemne, choć istnieją do tego odpowiednie środki na rynku.

Tapeta dla dzieci
Niedźwiadki, drzewa i góry

Tapeta dla dzieci
Samochody retro

Plakaty

Ostatnim pomysłem na ozdoby do pokoju niemowlaka, są plakaty. Występują one w wielu rozmiarach, dzięki temu plakat może być w prosty sposób dobrany do pokoju dziecka. Najpopularniejszymi rozmiarami są 21×30 cm (A4) oraz 30 x 40 cm, gdyż są na tyle uniwersalne, że znajdą zastosowanie zarówno w małym jak i w dużym pokoju dziecka. Oczywiście są też większe rozmiary jak 40×50 i 50×70 cm. Jeśli wybraliśmy rozmiar, to pora zdecydować się na styl plakatu. Interesuje na styl boho, styl skandynawski, jednorożce lub wesołe zające? Żaden problem, bo w tych czasach są dostępne w mgnieniu oka. Nadmieńmy, że plakaty do jedna z prostszych i tańszych metod na wystrój pokoju niemowlaka. Nowoczesne opcje montażu nie ingerują w ścianę, gdyż nie trzeba wiercić kołków ani wbijać gwoździ. A gdy plakaty się dziecku znudzą, można w szybki sposób zawiesić inne.

Skandynawskie Plakaty do pokoju dziecka z misiem z piorkami

Plakat – Miś Magnus
Kolekcja – Skandynawski Las

Plakat Słonik Boho
Kolekcja – Zwierzaki Boho

Podsumowanie

Ozdoby do pokoju niemowlaka są świetnym pomysłem na przytulną atmosferę oraz na urozmaicenie wystroju. Nam, jako rodzicom, zależy na tym, aby dziecko czuło się swobodnie i bezpiecznie w swoim pokoiku. Do tego mogą się przyczynić w dużym stopniu odpowiednio dobrane dekoracje. Wymienione w tym artykule ozdoby możemy oczywiście ze sobą łączyć. Jeśli marzy nam się dla dziecka pokój w stylu boho, to możemy wziąć pod uwagę makramy i połączyć je z plakatami w tym stylu. Efekt będzie na pewno powalający.

Nasz sklep wyspecjalizował się w plakatach do pokoju niemowlaka i co miesiąc dodajemy nowe kolekcje. Staramy się, oby oferta składała się z modnych grafik, które rozweselą budzie naszych maluszków. Zajrzyj na naszą stronę i przekonaj się, co przygotowaliśmy.